Son günlerde özellikle Facebook’ta dolaşan ve ilginç bir şekilde çok sayıda insanın gerçek olduğuna inandığı bir video var…

Özellikle holografik display ne kadar da fantastik değil mi? Benim böyle bir ürünüm olsa minimum 20.000 $ fiyatlık bir etiketi yapıştırırdım.

Daha kendisi çıkmadan böylesi söylentilere yol açan, “word of mouth”un tillahı diyebileceğimiz bir pazarlama modu yakalayan Iphone’un ne büyük bir başarı hikayesi olduğundan bahsetmek gayet yersiz.

Ürünün çıkış tarihine dair birkaç söylentiye gelince;
– Japon web sitesi Kodawarisan’a göre Apple’ın 7 Eylül’de düzenleyecek olduğu etkinlikte, iPod’lar yerine alışanın tersine bu kez yeni iPhone tanıtılacak.
–  Daha önce Tipb adlı blog yeni Iphone’un 7 Ekim’de çıkacağını ve 2012 baharından önce Ipad çıkmayacağını ilgili yazının başlığından duyurmuştu.
– 9to5Mac isimli Apple Blogu ise bu tarihi 7-14 Ekim aralığını “kendi kaynaklarımız” dediği referansla bildiyor. Aynı yazıya göre ön siparişler 30 Eylül’de başlayacakmış.    – Bir İngiliz blogu olan Kitguru’ya göre ise Mart 2012’den önce yeni bir Iphone beklememeliymişiz.
Sahura kadar okey oynarken bile duyabileceğiniz kadar yaygın birkaç söylenti ise şu şekilde; 2 adet Iphone geliyor. Birisi Iphone4’ün geliştirilmiş versiyonu ve nispeten hesaplı bir fiyata çıkacak. Diğeri ise daha güçlü bir işlemciye, daha yüksek çözünürlüklü ekrana ve kameraya sahip, aynı zamanda sesli navigasyon ve panorama fotoğraf çekebilme olanakları sunmakta.
Fazla söze gerek yok, halen birçoğumuz büyük bir keyifle Iphone4 kullanmakta ve “yeni ihtiyaçlarımız” Iphone 5 tarafından bize sunulacak. Biz de kesinlikle ilk fırsatta bu ihtiyaçlarımızı karşılayacağız.

İyi bir hafta dilerim…