Biraz yazılım, biraz teknoloji, biraz oyunla gece dündüz demeden o internet kafe senin bu internet kafe benim diyerek günün 8 saatini kafelerde geçirdinizse, merak ettiyseniz “google nasıl çalışır” diye, aradınızsa yılmadan cevapları, verdinizse yol paralarınızı bir saat daha fazla bilgisayar başında oturmak için kafelere, yada şanslıysanız da evde bilgisayarınız varsa bırakıp gitmediyseniz ailenizle tatile, yılları geçirdinizse böyle…

Merak edipte “tecrübe etmek” uğruna 5 saat uğraşıp kurdunuzsa bir linux sürümü bilgisayarınıza, “nasıl” diye düşünmekle kalmayıp araştırmakla geçtiyse yıllar, tebrikler, artık siz de bir dijital insan olmuşsunuz demektir.

Dijitalliğinizi gören bilen herkesin danışmanı, çözüm ortağı olmuşsunuzdur, ne zaman bir arkadaşınız internete bağlanamasa telefonunuz çalar, kendinizde olmayan donanımların sürücü cdlerini tutmaya başlarsınız elinizde, muhakkak bir kaç windows cd’si fazladan durur elinizde, lazım olur elbet birine…

Geçirilen o günler, karşılaşılan sorunlar, tanıtılamayan donanımlar, yapılan crackler kıymetlidir, her biri bir şey bırakır geride, birşeyler öğretir bize, kıymetlidir o geçirdiğimiz günler, yetişkin olup iş hayatına gireceğinizde işinize yaramalı bu birikimler.

Türkiye’de hızla gelişen internet sektörünün şuanda size ihtiyacı var, bugüne kadar merak ederek öğrendiğiniz pek çok şeyi uygulama, yenilerini öğrenmek için yola koyulma zamanı.

Dijitali bilen bir tasarımcı, dil müptelası olmadan yazılım geliştirebilen bir yazılımcı, kampanyalarıyla internetin dumanını attıran bir dijital pazarlamacı ya da sıkı bir proje yöneticisi olabilirsiniz. Bir yerlerde sevmediğiniz bir işle meşgulseniz hemen bırakın ve dijital dünyada kendinize bir yer arayın. Çünkü gelecek burada ve herkesin size ihtiyacı var.

Şimdi dijital zamanı.