Süreklilik: İki topolojik uzay arasındaki bir f gönderiminin, bir anlamda, “atlamasız” olma durumudur. Tek değişkenli gerçel fonksiyonlar için, “grafiğini el kaldırmadan çizebilme” şartının soyutlanmasıyla ulaşılmış bir kavramdır. (Kaynak)

Biraz matematiksel olsa da aslında süreklilik yani istikrar böyle bir şey. Hayatımızın her alanında duyduğumuz gibi yaptığımız her şeyde sürekliliği yakalayabildiğimiz zaman o konuda başarılı olabiliriz. Çok zordur ama kesin başarı getirir, ister diyet yapıyor olun, isterseniz de yeni bir dil öğrenin, hepsinde başarılı olmanın ortak noktası süreklilikten geçiyor.

Peki süreklilik konusunu iş dünyasına nasıl taşıyabiliriz? Her başarılı şirket sürekliliği koruyabilmiş midir? Başarısının sırlarından biri de bu mudur? Bu soruların cevabını bugün yaptığım araştırmalar sonunda gördüm ki maalesef hayır! Başarılı iş yapıyorlar, güzel gelirler elde ediyorlar ama başarılarının arkasında süreklilik kavramı bulunmuyor. Bilemiyorum ama sanki monotonluk, süreklilik kavramının yerini almış gibi.

Şirketler için süreklilik kavramı çok önemli bir kavram olmalı. Burada süreklilik yeniliği getirir, bu nedenle çok önemlidir. Çünkü başarılı olabilmek için kendi alanında sürekli olarak yenilikleri takip ederek iş hayatına uyarlaman gerekir. Kendi alanında ilk olmak bir çok şirkete başarı getirse de bu şirketlerin en büyük problemi yenilikleri takip edememek ve bu nedenle sürekliliği kaybetmek. Sürekliliği kaybettikleri zaman da ilk olmanın avantajları yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor ve bu da şirketin gerileme dönemine girdiği anlamına geliyor.

Aslında anlatmak istediğim şey çok açık; Bir nedenden dolayı elde ettiğiniz başarının sürekliliğini sağlayabilmek için yenilikleri çok iyi bir şekilde takip etmeniz ve uygulamaya başlamanız gerekir. Bunu yapmadığınız takdirde yani yenilik konusunda ki sürekliliğinizi kaybettiğinizde artık başarısızlığın kapınızın arkasında olduğunu bilmeniz gerekir. Türkiye’nin bir çok ilk şirketinin başına gelen de bundan farklı sayılmaz.

Büyükler, ilkler size sesleniyorum! Yenilikleri takip edin, başarınızın sürekliliğini sağlayın!