Facebook’un önderlik ettiği; Google’un da Google+ ile dahil olduğu “sosyal medya” dünyasına yeni bir oyuncu katıldı: so.cl. Microsoft’un FUSE Labs‘ından çıkan ve “sosyal medya”nın devasa gücü ile Bing’in “arama”sını bir araya getirmeyi amaçlayan so.cl, genel kullanıma açıldı.

Microsoft FUSE Labs’ın; aralarında Washington, New York üniversitelerinin de bulnduğu birkaç okulla ortak yürüttüğü bir çalışma olan so.cl; Görünüm itibarı ile Google+’ı andıran so.cl’ye Facebook veya Windows Live hesabınızla kaydolabilirsiniz. Diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi; site üzerinde yazılı ve görsel içerik payşabileceğiniz, anlık video görüşmeleri yapabileceğiniz, arkadaşlarınızla anlık iletişim kurabileceğiniz so.cl’de yaptığınız aramalar, Bing altyapısı ile gerçekleştiriliyor. Bu aramalar sisteme kaydediliyor olsa da; gerek gördüğünzde silebilmeniz mümkün.

Kayıt olduktan sonra “beklemeye alındığımdan” dolayı çok da inceleme fırsatı bulamadığım so.cl’nin; Google+’ın bile geç bir hamle olduğu düşünülürse, ne denli önemli ve etkili bir hamle olacağını zamanla göreceğiz.