SEO günümüz dünyasında internet üzerinde başarı elde edilebilmesinin en çok önem arz etmekte olan hususlarının elbette ki başında gelmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan web sitelerinin günlük olarak ziyaretçi ortalamalarının yüzde doksan sekizlik bir oranını karşılamakta olan arama motorları ile web sitesinin arasının mutlak suret ile iyi olması gerekmektedir. Bu noktada Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan bu SEO kavramı, bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda ve hatta ilk sırada yer alabilmesinin yegane yolu olarak gösterilmektedir. Bu noktada SEO konusunda danışmanlık ve eğitim programları bulunan bir web girişimi olan ve ülkemizin SEO alanındaki en başarılı kuruluşu olan SEOZEO tarafından düzenlenmekte olan ve ülkemizin uluslararası düzeyde ilk kez düzenlenmekte olan SEO temalı konferansını gerçekleştirmektedir. Ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan bu konferansın Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 21 eylül 2013 olarak belirlenmiştir.

Tamamen SEO bilgi birikimlerinin ve tecrübelerin aktarımının yapılacağı ve SEO ile ilgili olarak daha pek çok etkinliğin yer alacağı bu konferansa katılım sayısı ise 200 kişi olarak belirlenmiştir. Uluslararası boyutta düzenlenmesi sayesinde konferansta gerçekleştirilecek konuşma programları esnasında tüm dünya genelinde en büyük SEO topluluğu olarak gösterilen MajesticSEO’nun Pazarlama Direktörü Dixon Jones başta olmak üzere SEO alanında başarı sahibi olan pek çok dünyaca isim bilgi birikimlerini, önerilerini ve tecrübelerini izleyiciler ile paylaşacaktır. Program kapsamında ayrıca Avrupa’nın elit ve başarılı online pazarlama ajanslarından bir tanesi olan AKM3’ün CEO’su Maik Metzen ve dünyanın en popüler ve en kaliteli SEO ajanslarından Distilled ‘ın danışman ekibini yönetmekte olan Stephanie Chang konuşmacı olarak konferansta yer alarak SEO konusundaki tecrübelerini ve önerilerini paylaşacak.

SEOZEO 2013’te Hangi İsimler Yer Alıyor

Ülkemizin ilk ve tek uluslararası SEO konulu konferansı olan SEOZONE, ülkemizin en başarılı ve SEO konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekte olan web girişimi SEOZEO tarafından düzenlenmektedir. Bu sene ilk defa düzenlenecek ve her yıl tekrarlanacak bu konferans kapsamında SEO ’ya dair her şey İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yer alacaktır.

Her yıl düzenlenmesi planlanmakta olan SEOZONE bu yıl dünyaca ünlü SEO ve pazarlama uzmanları olan Distilled, SEO Danışmanı Stephanie Chang, iAcquir, Inbound Pazarlama Direktörü Michael King, State of Search, Yazar Bastian Grimm ve Google eski çalışanı Kaspar Szymanski konuşmacı olarak organizasyonda izleyiciler ile bir araya gelecektir.

Ayrıca bir diğer güzel haber de comtalks.com takipçilerine özel olarak belirlenmiş olan COMTALKS65 kuponunu kullanarak 187 Euro üzerinden 65 Euro’luk bir indirimden faydalanabilmekte ve kuponu sadece 122 Euro gibi bir fiyata satın alabilmektedirler.