Kadın Yöneticileri olan Şirketler Daha Az Finansal Hata Yapıyor!

Kadın Yöneticileri olan Şirketler Daha Az Finansal Hata Yapıyor!

University of Wisconsin-Milwaukee’den Lawrence J. Abbott tarafından yönetilen bir ekip şunu ortaya koydu: Yönetici kadrosunda bir veya daha fazla kadın bulunan şirketlerin hatalarını düzeltmek için finansal performans değerlerini yeniden beyan etmek zorunda kaldığı durumlar, kurullarında sadece erkeklerin bulunduğu firmalarınkinden yüzde 38 oranında daha azdır. American Accounting Association dergisi Accounting Horizons’ta yayınlanan bir araştırmaya göre cinsiyet farkı, bir kurulu CEO’nun bakış açısına ters fikirlere daha açık hale getirir ve daha ihtiyatlı ve işbirlikçi bir karar alma sürecine teşvik edebilir.

Kaynak: HBRTürkiye

Author

1989 İstanbul doğumlu olan Çisel yazmayı çok seviyor. Sağlık mezunu olsa da, reklamcılığa ve iletişime aşık biri denebilir. Okulunu bitirdiği günden itibaren reklam ajansları sayesinde çeşitli projelerde yer almış ve içerik üretmiştir. GaRaJ.org ile başlayan reklam serüvenine şuan dijital ajans çalışanı olarak devam ediyor. Medya Planlama ve Sosyal Medya projelerinde yer alıyor. Son zamanlar da destek olarak 3 projeye içerik yazmakla meşgul.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

comTalks yazılarını ve gelişmelerini ilk sen duymak istiyorsan e-posta adresinle bültene üye olabilirsin. Asla spam yapmayız.
TwitterFacebookGoogle+