Mardin’in ilk tv kanalı olma özelliği taşıyan 47 TV 4 dilde yayın ile fark yaratarak yayın hayatına başlıyor. 47 TV Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice olmak üzere Mardin halkının göz önüne alarak yapacağı yayınlarla Türkiye’de bir ilki temsil edecek. Televizyon dünyasında gelişen bu yeni akım, dijital çağın farklı uzuvlarını da etkileyebilir mi? İlk olarak Mardin’de başlayan farklı dillerin birleştiği yayın hayatı, web kanallarında da bu imkanları sağlamaya başlayabilir mi? dijital mecralar farklı dillerde yayın furyasından ne kadar nasibini alabilir?

Mardin’in yayın hayatına yeni bir soluk getirecek olan bu gelişme farklı şehirlerin de bu fikirden faydalanıp faydalanmayacağını yakın zamanda gösterecektir. Kanal 47 ile açılan yeni alan, dijital yayınları ve sosyal medya kanallarını da beraberinde etkilerse, yeni medya alanlarının doğacağı aşikardır.

Geleneksel Televizyon yayıncılığını değiştirecek olan 4 dilde TV yayını, dijital medyaya bir kaynak oluşturacak. 47 TV’nin yeniliklerini ve değişimlerini ilerleyen günlerde göreceğiz.