Avuç içimizi yumruk yaptığımızda kalbimizin ne kadar büyük olduğunu ölçebilirdik. Şimdi avuç içimiz kadar küçük bir Projektör ile karşı karşıyayız. Acer’ın iF tasarım ödüllü projektörü Acer® K137 LED Avrupa’da satışa sunulmaya hazırlanırken, Türkiye’de de vitrinlerde yerini alacağını duyurdu. Projektör kullananlar heyecanlanmaya başladılar bile. 

Çekirdeğini eline alıp, evinde patlattığı mısırla ailece film keyfi yapmayı seven bir yordama sahip olduğumuzdan, bu haber kullanıcıları oldukça sevindirdi. Taşıması, saklaması bir külfet haline gelen Projektör cihazları, teknolojinin cebe girmeye başlayan küçültme politikalarından nasibini aldı.

2014 yılında dünyanın en prestijli tasarım ödülü olan İF ürün tasarım ödülünü kazanan Acer® K137; iki güçlü 3W hoparlör ve SRS Wow HD™ stereo güçlendirme, Standart modda 700 ANSI lümen yüksek parlaklık, yüksek kaliteli ses,  0,5 kg ağırlığında ve 7.4- (G) x 4.6- (D) x 1.6- (Y) boyut, Blu-ray ve DVD oynatıcılara bağlanma özelliği, HDMI® bağlantı noktası,  USB sürücüleri veya SD kartlarından fotoğraf, ses dosyası ve video gibi multimedya içeriklerini paylaşabilme gibi birçok işleve ve özelliğe sahip.

Tüm bu özellikler dışında DNLA (Dijital Akışlı Ağ Uyuşması) uyumlu Acer K137, opsiyonel bir USB kablosuz adaptör kullanan Android, iOS ve Windows akıllı telefonları, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere tüm uyumlu mobil cihazlardan fotoğraf, müzik ve video oynatabilme özelliğine sahiptir. Opsiyonel bir Acer MHL™ kablosuz adaptörden güç aktaran projektör, MHL destekli bir akıllı telefondan içerik görüntülerken aynı anda telefonu şarj edebiliyor.

Bununla birlikte Microsoft Office uyumlu olması da, bu cihazı Word, Excel ve PowerPoint’in yanı sıra PDF dokümanları pratik bir taşınabilir okuyucu ve projektör haline getiriyor. Yetkinliklerini anlatmaya devam etmek gerekirse, Acer K137 standart modda 20,000 saat ve ışık kaynağını tam gücün yüzde 30′una kadar düşürerek toplam sahip olma maliyetini azaltan ExtremeECO modunda (1) 30,000 saate kadar uzun hizmet ömrüne sahiptir.

Ard arda saydığımız tüm bu özelliklerin elimizin içine sığabilen bir projektörde bulunuyor olması, rahatlığı elimize ne kadar geldiğini gösteriyor. evde sinema keyfi yapmayı sevenleri  Acer K137 bir hayli memnun edecek.