Facebook Messenger Uygulamasına Ücretsiz Arama Özelliğini Ekledi

Facebook Messenger Uygulamasına Ücretsiz Arama Özelliğini Ekledi

ac501f9c34745726a591c13f25ebf0fd

Facebook’un 19 milyar dolarlık dev anlaşmayla WhatsApp’ı satın almasından sonra Facebook Messenger’ın akıbeti merak ediliyordu.

Messenger uygulamasının son güncellemesinden sonra Facebook’un uygulamadan vazgeçmeye niyetinin olmadığı anlaşılıyor. Facebook uygulamayı geliştirmeye devam ediyor.

Şirketin perşembe günü yeni güncellemesiyle artık kullanıcılar Messenger üzerinden Facebook arkadaşlarıyla ücretsiz arama yapabiliyorlar.

Facebook Messenger’ın bu yeni özelliği, ücretsiz arama uygulamaları olan Viber ve WeChat ile benzer özellik gösteriyor. Kullanıcılar böylece Messenger uygulaması yüklemiş olan Facebook arkadaşlarıyla uygulama üzerinden ücretsiz konuşabilecekler.

Uygulamaya girdiğinizde Facebook bağlantınız olan arkadaşlarınız isimlerinin yanında yer alan arama tuşuna tıklayarak arama yapılabiliyorsunuz. Arama için tek gerekli şey internet bağlantınızın olması.

Facebook-Messenger-UI-update-640x425

Facebook’un WhatsApp’ı satın aldıktan sonra sesli konuşma özelliğinin Messenger’a gelmesi manidar 🙂

Facebook Messenger’ın son sürümü iOS ve Android kullanıcıları için uygun görünüyor. Windows Phone sürümü henüz güncellenmemiş.

One comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

comTalks yazılarını ve gelişmelerini ilk sen duymak istiyorsan e-posta adresinle bültene üye olabilirsin. Asla spam yapmayız.
TwitterFacebookGoogle+