Panda, rakibi Magnum’un artık klasikleşmiş reklam dilini ve konseptini tiye aldığı reklamıyla son zamanlarda en fazla dikkat çekenler arasına hızlı bir giriş yaptı.

Bana Kitap Al ve Sütü Seven Kamyoncu gibi Türk-Fransız dostluğuna yadsınamaz katkılarda bulunmuş iki şaheserin yapımcısı olan yaratıcı ajans Batesmotelpro, Panda için hazırladıkları bu reklam filmi ile yine takdire şayan bir iş çıkartmışlar.

Reklamda, Panda’nın rakibi Magnum’un iletişimde kullandığı dilini, tonunu, promosyonlarını tiye alıp kendi dondurmasını sadece iyi dondurma olarak yansıtmayı tercih eden marka kullandığı esprili dil ile de klişeleşmiş dondurma reklamlarına farklı bir açıdan bakıyor ve “Neyin peşindesiniz? Reklamların mı dondurmanın mı?” sorusunu soruyor. Magnum’un dondurma çubuklarından çıkan şifre ile verdiği hediyelere atıfta bulunarak “Pahalı hediyeleri kazanmak için milyonda bir olan şansınızı da tepiverin. Çıksa da vergisini ödeyemezsiniz zaten” diyerek gülümsetiyor.

Türkiye’de markaların reklamlarında rakiplerine hafiften dokundurmalarına şahit oluyoruz ama Panda kadar agresif yaklaşanı olmamıştı. Reklam şimdiden yarattığı viral etki ile Türk reklam sektöründe parmakla gösterilen işler arasına girmeyi başardı.

Magnum’un Panda’nın atıfına cevaben bir çalışma içine girer mi girmez mi şimdiden merak konusu.

İşte karşınızda meşhur panda reklamı: “Hazlı ve Öfkeli” isimli reklam filmini buradan izleyebilirsiniz.

Künye:

Marka: Panda Dondurma

Reklam Veren: Dafne Bahar

Sosyal Medya ve Dijital Ajans: Base

Yapım  ve  Yaratıcı Ajans: Batesmotelpro

Yönetmen: Kerim Barutçu, Silvyo Behmoaras

Görüntü Yönetmeni: Oktay Başpınar

Yapımcı: Kerim Barutçu

Senaryo: Volkan Öge, Deniz Dülgeroğlu

Proje Koordinasyon: Gizem Özcan, Tansu Tunçel

Prodüksiyon Koordinatörü: Uğur Karaman

Prodüksiyon Amiri: Mürsel

Sarıtaş
Yönetmen Yardımcısı: Kerem Keskin

Reji Asistanı: Doruk Yavuz

Kostüm: Ezgi Turan

Make-up: Tamay Karaloğlu

Müzik – Ses Tasarım: Meriç Erseçgen