Facebook Messenger için Fotoğraf Büyüsü

Facebook Messenger için Fotoğraf Büyüsü

Facebook, geçtiğimiz aydan bu yana yaptığı testlerden sonra bugün Photo Magic ya da Fotoğraf Büyüsü özelliğini tüm Messenger kullanıcıları için blogunda duyurdu.

photomagicFacebook’un yüz tanıma konusunda ne kadar başarılı olduğunu geçtiğimiz yıllar içerisinde bir fotoğraf yüklediğimizde etiketlemek istediğimiz arkadaşlarımızı direk önümüze getirmesinden biliyorduk. Artık bu yüz tanıma özelliği arkadaşlarımız tarafından uzun yıllardır sorulmakta olan ya da bizim arkadaşlarımıza sorduğumuz “dün akşam çektiğimiz fotoğrafları gönderir misin?” sorusuna çözüm buluyor. Facebook Messenger, telefonunuzun galerisinde ya da film rulosunda bulunan arkadaşlarınızla birlikte çekildiğiniz fotoğrafları kimlerle çekildiğinizi tespit ediyor ve o arkadaşlarınıza fotoğrafları göndermek isteyip istemediğinizi soruyor.

Eğer Photo Magic’i ya da Fotoğraf Büyüsü’nü kullanmak istemiyorsanız Ayarlar’dan kapatmanız da mümkün. Bence dijital dünyanın hayatımıza adım attığımız her anımıza sağladığı kolaylıklara dayanarak Photo Magic’in de “etkinlik sonrası fotoğrafları paylaşma” ızdırabına bir çözüm üretmesi hayatımızı kolaylaştıracağının bir göstergesi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, Photo Magic’i kullanacak mısınız yoksa gereksiz bulup Facebook Messenger ayarlarından kapatacak mısınız?

Author

Ankara'da doğdu, büyüdü, Konya'da okudu, en sonunda İstanbul'da boğulma kararı aldı. Fotoğraf çeker, yazar, okur, blogger. Daha önce Ankara'da ve Konya'da çeşitli reklam ajanslarında Copywriter ve Social Media Specialist olarak, bir markada Assistant Brand Manager olarak çalıştı. Commodore Digital Media'da Copywriter olarak çalışmaya başlamasıyla comTalks ailesine katıldı. Dijitalin tüm nimetlerinden faydalanmaya bayılır, hemen hemen her mecrada profili vardır. Seyahat tutkunudur ve İstanbul'a aşkla bağlıdır.

One comment

  • Snapchat kullanmadığım için bu Messengerin Photo Magic’i benim için çok eğlenceli, düzenli olarak güncelleniyor zaten gayet başarılı :)

    Reply

Bir Cevap Yazın

comTalks yazılarını ve gelişmelerini ilk sen duymak istiyorsan e-posta adresinle bültene üye olabilirsin. Asla spam yapmayız.
TwitterFacebookGoogle+