WhatsApp son güncellemesini 29 Şubat 2016’da piyasaya sürdü fakat kullanıcılar güncellemeden pek memnun değil çünkü bu güncelleme iPhone’da hafıza problemi ile sonuçlandı. WhatsApp bu güncellemenin tanımında;

  • Fotoğraf ve video görüntüleme tasarımı geliştirildi.
  • Artık fotoğraf ve videoları telefonunuzda yüklenmiş olan diğer uygulamalardan, Google Drive, Dropbox veya Microsoft OneDrive gibi, seçerek görebilirsiniz. ‘Fotoğraf/Video Galerisi’ni açtığınızda, ‘Başka bir uygulamadan seç…’e dokunun.
  • Sohbet arka planınızı pek çok düz renk alternatifinden seçebilirsiniz.
  • Video oynatırken zoom yapabilirsiniz.

WhatsApp iPhone Hafıza Problemi

özelliklerini getirdiğini söylüyor fakat bu özellikler iPhone kullanıcılarının telefonlarında WhatsApp’ın çok büyük yer kaplaması ile sonuçlandı. Öyle ki, telefonumda 20 GB’a yakın boş yer varken, 3 Mart akşamı yandaki gibi bir uyarı aldım.

Soruna çözüm olarak WhatsApp ve iOS kullanıcılarının uygulamayı silip geri yüklediğini ve geri yükleme ile sorunun ortadan kalktığına dair söylentiler var. Twitter üzerinde birçok kullanıcı konu ile ilgili şikayetlerinden bahsediyor.

Mükemmel. WhatsApp’ı açamıyorum çünkü telefon hafızam dolu. Mükemmel.

 

WhatsApp’taki depolama alanı problemini nasıl çözeceğimi bilen birisi var mı? @WhatsApp onarın şunu!! #whatsapp

800’den fazla fotoğraf, 100’den fazla video ve 20 tane uygulama sildim Telefonum şuan WhatsApp için daha fazla depolama alanına sahip.

 

@AppleSupport Yeni WhatsApp güncellemesi iPhone depolama alanımı yiyor! Bunu nasıl çözebilirim!

 

@WhatsApplütfen uygulamayı güncelleyin! iPhone depolama alanımla ilgili bazı problemlerim var

Tam da Apple’ın sonunda Twitter’a katıldığı günde böyle bir krizin patlamış olması manidar oldu 🙂 Apple sosyal medyacıları bu akşam bildirime doyacakmış gibi gözüküyor. Kullanıcılar ise en kısa sürede WhatsApp’tan gelecek yeni bir güncellemeyi bekliyor.