Java for Good – İyilik için Java

Java for Good – İyilik için Java

Bir süredir üzerinde düşündüğüm Java for Good isimli konsepti nihayet hayata geçirme şansı buldum. Crossover olarak 40 kişilik bir grupla, en az 10 yıl Java deneyimi olan kıdemli yazılım geliştiriciyle bir araya gelecek ve Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ciddi sosyal sorunlara çözümler arayacağız. Üzerinde çalışmak üzere belirlediğimiz başlıklar şöyle:

  • Göçmenlik
  • Küresel Isınma
  • Hayvan Hakları

Katılımcılarımız takımlar halinde değil bireysel olarak proje geliştirecekler, bu bir web veya mobil uygulama olabilir. Etkinlik günü rahatsız olmamaları için konferans-konuşmacı düzeni yerine herkesin hands-on katkı sağlayacağı bir ortam kurguladık. Yemeklerin dahi geliştiricilerimizi rahatsız etmeden bir açık büfede gün içerisinde sürekli yenilenmesini planladık.

Elbette 12 saat sürecek bir hackathon’da bu sorunları ortadan kaldıramayız ama belki bir başlangıç yapabiliriz. Sürecin devamlılığı için üretilecek tüm projeleri açık kaynak olarak STK’lar, devlet otoritesi ve ilgili bireylerle paylaşacağız.

Hayalini kurduğum bu konseptin gerçekleşmesi için desteklerini esirgemeyen Türk Kızılayı, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu), Oracle ve ActiveBuilder‘a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu vizyonu bizimle paylaşmaları benim için çok önemliydi.

10 Aralık’ta İstanbul Taksim’de yapacağımız bu etkinliğin başarısı bizi yerel ve global ortaklarımızla projeyi Romanya, Rusya ve Polonya’ya taşımaya motive edecek.

Hala aktif olarak katılım başvuruları almaktayız, ilgilenen adaylar başvurularını şu adresten gerçekleştirebilir. http://www.javaforgood.com

javaforgood-kucuk

Author

Bir internet sakini. Sırasıyla Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı, Proje Yöneticisi, Yönetici Asistan ve Birim Yöneticisi olarak farklı şirketlerde çalıştı. Zaman içinde tanıştığı değerli arkadaşlarını comTalks'ta toplayarak buradaki ekibin bir araya gelmesine vesile oldu. Öğrenmekten ve paylaşmaktan hep büyük keyif aldı. 2011 yılında İnternette Reklam Rehberi kitabını (www.internettereklamrehberi.com) yazdı. Beş yıl kendi şirketiyle dijital medya planlama ve iş geliştirme hizmetleri verdikten sonra Crossover'da Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

comTalks yazılarını ve gelişmelerini ilk sen duymak istiyorsan e-posta adresinle bültene üye olabilirsin. Asla spam yapmayız.
TwitterFacebookGoogle+