Alman oyun geliştiricisi Chris Strauß, çizgi dizi “Saber Rider and the Star Sheriffs”’i farklı platformlarda yayınlamak için yapacağı oyununa, kaynak ihtiyacı duyduğu için Crowdfunding platformlarında paylaştı. Hali hazırda oyun geliştiriciliği yapan Strauß, bu atağı ile henüz belli olmamakla birlikte Almanya’daki Crowdfunding Platformlarında bir rekor kırdı.

Saber Rider

Hedef olarak olarak 10 bin Euro belirleyen Strauß, 2 hafta sonunda 11 bin Euro topladı. Pling yöneticileri ise bu durumu Almanya’da bir rekor olarak nitelendirdi. Proje detaylarında verdiği bilgilere göre, Strauß lisans için beş sene uğraşmış. Ama sonunda yatırımcıların hepsi geri çekilmiş. Ama bu onun küçüklükten bu yana hayali olduğu için, kendi çabasıyla yapmaya karar vermiş. Pling, Kickstarter, Inkubato, Indie Gogo ve Sell a Band gibi online Crowdfunding araçlarını kullanarak hayaline ulaşmaya çalışan Strauß Pling’de istediği miktarı yakalamış.

9 Kişi 500’er Euro bağışta bulundu.
500 Euro bağışta bulunan herkese bir oyun konsolu ve çeşitli Saber Rider gereçleri hediye edeceğini belirten Strauß şimdiden 9 kişiye ulaştı.

Proje istatistiklerini paylaşacak olursak;
Şu an yapılan toplam bağış:  11.381 Euro
Toplam bağış yapan: 107 kişi
1 Euro bağış yapan: 4 kişi
10 Euro bağış yapan: 8 kişi
25 Euro bağış yapan: 5 kişi
50 Euro bağış yapan: 55 kişi
100 Euro bağış yapan: 10 kişi
250 Euro bağış yapan: 10 kişi
350 Euro bağış yapan: 1 kişi
500 Euro bağış yapan: 9 kişi

Strauß Giderlerin geriye kalan kısmını kendisinin karşılayacağını belirtti.

Türkiye’den de butür haberleri almak heyecanlı olacaktır, fakat bunun için sanırım biraz daha zamana ihtiyacımız var.