Dijital yaşam iş hayatına girdikçe çalışanların profillerin de yaşanan değişiklikte hızla artıyor, özellikle tamamen dijital alanda iş üreten firmaların oluşturduğu istihdam ile beraber yepyeni bir alanda doğan eleman ihtiyacı yeni mezunlar için oldukça iyi fırsatlar sunuyor.

Kariyer.net üzerinde şuan da (11 Şubat 2012) dijital sektör ile ilgili en çok eleman aranan pozisyonlar “Dijital Pazarlama Uzmanı” ve “Sosyal Medya Uzmanı” pozisyonları. Özellikle sosyal medya’nın birden bire gündem oluşturması ile birlikte son 2 yılda pek çok dijital ajans kuruldu, bir kısmı kapandı, ancak yeni oluşumlar hala devam etmekte, bunlar olurken de şirketler sosyal medyayı ve dijitali öğrenmekte, neler yapabileceklerini anlamaktalar.

E-Ticaret’in son yıllarda hızla yükselmesi ile birlikte artan ve daha da artacak olan bu “Dijital İnsan” ihtiyacı Kariyer.net’in istatistiklerine şöyle yansımış;

Dijitali anlayamamış yöneticilerle bir süre daha birlikte olacağız ancak grafikte görüldüğü üzere dijital insan ihtiyacı arttıkça dijitali bilen insan sayısı artacak, günün birinde şirket yöneticileri de dijitali bilenlerden olacak, belki o zaman çalışmak için şirketlerimize gitmemize gerek kalmayacak.

İnsanların çalışmak yada eğitim almak için oturdukları yerden kalkmalarını istemek 2012 için bile eski bir yöntem değil mi?