Dünyanın önde gelen video portallarından Dailymotion, “Dailymotion +” adını verdiği yeni abonelikli video servisi için Türkiye’nin sektördeki başarılı ismi MCD Video ile anlaştı.

Önümüzdeki aylarda görücüye çıkması planlanan “Dailymotion +”, geniş premium kataloğunda çok sayıda yerli ve yabancı film, TV dizisi ve çocuk programı barındırıyor. Üzerinde herhangi bir reklam göremeyeceğiniz “Dailymotion +”ın tüm hizmetlerine bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve smart TV üzerinden makul bir aylık ücret karşılığı sınırsız ulaşılabilecek.

Global İçerikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Martin Rogard, “Dailymotion, parlak bir geleceğe doğru yepyeni bir adım atıyor. Bu yeni hizmeti online video sektöründeki potansiyelini yüksek gördüğümüz ve Dailymotion kullanıcı kitlesinin en yoğun olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de test etmek istedik” sözleriyle Türkiye’nin sektördeki rolünün önemine değiniyor. Dailymotion Premium İçerik Müdürü Amandine Durr, “Türkiye’de birçok yabancı film sinema salonunda gösterime girmiyor. Dailymotion + gibi bir servise duyulan talep oldukça büyük. Fransa’da açtığımız abonelikli çocuk servisi Kids+’in ardından bölgesel odaklı premium içerik stratejileri üzerine eğilmeye başladık” diyor. 

Globalin en güçlü VOD/SVOD servisleri arasındaki yerini şimdiden garantiye alan Dailymotion,  önümüzdeki aylarda birçok yeni hizmeti kullanıma sunacak.

Dailymotion hakkında:

Aylık 110 milyon tekil kullanıcı ve 2 milyar video izlenme sayısına sahip, dünyanın önde gelen video paylaşım platformlarından Dailymotion (kaynak: ComScore, 2013),  internet kullanıcılarının  ve bağımsız/premium içerik ortaklarının katkısıyla büyüyen zengin ve kaliteli arşiviyle dünya çapında 34 farklı bölgeye hizmet sunuyor. Videoları en yüksek görüntü kalitesi ve en son teknolojiyle ulaştıran Dailymotion, kullanıcıları için video izleme deneyimini en üst noktaya çıkarmayı hedeflerken reklamverenlere de en iyi reklam fırsatlarını sunuyor.