Mikro blogların sayısı o kadar hızlı bir şekilde artıyor ki artık her paylaşacağınız içeriğe ayrı bir mikro blogunuz olmak üzere. Yediğiniz yemeği paylaşabileceğiniz blogunuz ayrı, akşam içtiğiniz içeceği paylaşacağınız blogunuz ayrı, mekan bildirdiğiniz blogunuz ayrı ve o an ne dinlediğinizi paylaşacağınız blogunuz ayrı…

Müzik tutkunlarının imdadına yetişen bir app Soundtracking. O an hayatınıza eşlik eden fon müziğinizi sosyal paylaşım ortamlarından ve Soundtracking’ten takipçilerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Paylaşma işlemini Shazam’da olduğu gibi şarkıyı dinleterek, telefonunuzdan ya da iPad’inizden şarkıyı seçerek ya da şarkı adını aratarak yapabiliyorsunuz. Soundtracking’te şarkı paylaşırken ek olarak yapabileceğiniz paylaşımlar da var; mesela şarkının üzerine fotoğraf ekleyebiliyorsunuz ve onu instagram’da paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca yine şarkınızı paylaşırken konum da ekleyebiliyorsunuz. Soundtracking bunların dışında bir de yeni şarkılar keşfetmek isteyenler için de güzel bir platform sunuyor ve en çok ilgi gören şarkılara ulaşma imkanı tanıyor.

Application’ın en beğendiğim yönlerinden biri arayüzünün Instagram arayüzüne çok benzemesi. Bu sayede hiç yabancılık çekmeden nereden ne yapacağınıza eliniz otomatik olarak sizi götürüyor. Piyasaya yakın zamanda girmese de son zamanlarda aktif olarak kullanılan Soundtracking, Instagram gibi bir atak gösterebilecek mi yoksa uzun bir süre daha keşfedilmeyi bekleyen app’ler arasında mı kalacak hep birlikte göreceğiz.