Apple geçen hafta bugün için basın davetiyelerinin gönderimine başlamıştı. “This should brighten everyone’s day!” ifadesi yer alan ve iOS 7 temasına ait fontların görüldüğü davetiye Apple’ı lovemark olarak seven geniş bir kitleyi heyecanlandırmaya yetmişti.

Apple yine bir geleneği bozmayarak sonbaharda yeni bebeğinin tanıtımını yapacak. Geçtiğimiz yıl 4 Ekim’de iPhone 5 ile tanışan iPhone severler, 2013’ün sonbaharında da iPhone 5S ile tanışacak ve Apple bugün bir ilki gerçekleştirerek tek bir günde iki ürününün tanıtımını birden yapacak; iPhone 5S ve iPhone 5C. Davetiyenin iOS 7 fontlarına sahip olmasından anlaşılacağı üzere iOS 7 tanıtımı da gün içinde bizi bekliyor.

iPhone 5S’in A7 işlemci ile iPhone 5’ten %30 daha hızlı olması bekleniyor. Ayrıca iPhone 5S’de parmakizi okuyucusunu gödde ihtimalimiz de oldukça yüksek. Uygun fiyatlı olarak tanıtılan iPhone 5C’nin ise mavi, yeşil, sarı, pembe ve beyaz renklere piyasaya sürüleceği kulağımıza gelen söylentiler arasında.

iPhone 5S, iPhone 5C ve iOS 7 bugün Kaliforniya’nın Cupertino kentinde Türkiye saatine göre 20.00’da, Kaliforniya saatine göre 10.00’da tanıtılacak.