Akıllı telefon kullananlarımızın çoğu fotoğraflarımızı çekip sosyal ağlarda paylaşmayı seviyoruz. Peki yeni çıkan ”Scoopshot” uygulaması ile çektiğiniz fotoğraf ve videolar da cabası. Hürriyet’in Türkiye’yle buluşturduğu Scoopshot uygulaması sayesinde artık bu işten para da kazanabilirsiniz.

Yaşamın her anında haber niteliği taşıyan olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Artık bu olayların fotoğrafları ve videoları hürriyet sayfasında görebilmek sizin elinizde.

Scoopshot’la bu sıcak gelişmeleri anında görüntüleyip dünyanın medya devlerine ulaştıracak, imzanızla yayınlanmasını sağlayacak ve karşılığında da para alacaksınız. Avrupa’da 2010’da başlayıp üç yıl içinde tüm dünyaya yayılan; SkyNews, Deutsche Welle, USA Today, Metro gibi önde gelen medya kuruluşlarının da işbirliği yaptığı Scoopshot’ı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken akıllı telefonunuza veya tabletinize Scoopshotu indirmek.

Bende vatandaş gazeteci olmak istiyorum dedim ve indirdim.

SCOOPSHOT NASIL ÇALIŞIYOR?

Scoopshot‘ı en iyi şekilde kullanabilmek için öncelikle gelecek görevleri kaçırmayın. En güzel görüntüyü siz çekin, fiyatını belirleyin ve gazetenizi şekillendirmenin keyfini yaşayın.

Ancak her zaman görevleri beklemenize de gerek yok. Siz haber değeri taşıdığına inandığınız görüntüleri Scoopshot’la paylaşın, o görüntüyü arayan gelsin sizi bulur.