Moda Tasarımcısı Diane Von Fustenberg, geçtiğimiz yıl New York Moda Haftası’nda bu renkli gözlükleri, kolleksiyonları ile kombinlemeyi tercih etmişti. Daha o zamanlar bu işin devamı gelir dediğimi hatırlıyorum.

googleglass1

Google Glass, moda tasarımcısı Diane Von Furstenberg’ün imzasını taşıyan özel koleksiyon gözlüklerini satışa çıkarıyor.

Google Glass’a daha stil sahibi bir kimlik kazandırmak amacıyla ilk atılan adımlar arasında dört farklı titanyum çerçeveden oluşan tasarım serisini görmüştük. Son adımında meşhur bir moda tasarımcısının adını görünce Google’ın ilk defa tasarım kısmını tamamen bir modacının ellerine bıraktığını görüyoruz.

 

Beş farklı çerçeve ve sekiz farklı siperden oluşan sınırlı üretilmiş seri 23 Haziran’da Net-a Porter ve Google’da satışa çıkacak. Güneş gözlüğü görevi gören tasarımlar 1.620 dolar, lens görevi görenler ise 1.725 dolara satılacak.

googleglass3

Diane Von Frustenberg’ün Google macerası da yeni değil, en başta uzun dönemli bir iş birliğinden söz edilmişti. NY Moda Haftası kapsamında İlkbahar/Yaz 2013 koleksiyonunun tanıtıldığı defile boyunca tüm davetliler ve mankenler siperleri farklı renklerdeki  Google Glass gözlüklerini takmıştı. Defile sonunda Frustenberg’e Google kurucu ortağı Sergey Brin de eşlik etmişti. #DVFthroughGlass etiketiyle duyurulan bu çerçeveler de Project Glass kapsamında üretilmiş ve geliştiriciler 1.500 dolara gözlüklerini edinmişti.

 

googleglass2