Youtube’nin uzun süredir açıklamasını beklediğimiz en viral reklam filmlerini açıkladı. Youtube’nin seçtiği 10 viral videonun arasında 2 Türk markası bulunuyor. Reklam dünyasında kayda değer bir yere sahip olan Cannes Lions, bu yıl yapılmadan önce Youtube’nin Cannes Leaderboard olarak yayınladığı listede 10 viral yerini aldı. Uluslararası Cannes Genç Aslanlar Yarışması’na günler kala Youtube’nin en viral reklamının Türk Hava Yolları’nın Kobe ve Messi’nin olduğu video bizi oldukça mutlu etti.

Turkish Airlines2

Youtube’nin ilk sırasını Türk Hava yollarının reklamı ve onuncu sırasını da Cornetto Turkey “Yalın – Keyfi Yolunda, Aşkı Sonunda” ile başlatan ve bitiren olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlk 10 sırada olan viral videoların izlenme sayılarına göre belirleyen Youtube, globelde en çok izlenen video olarak Türk Hava Yolları’nı ilk sıraya oturttu.

Geçtiğimiz yılın sonunda  yayınlanan Türk Hava Yolları’nın “Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout”reklamı,  NBA yıldızı Kobe Bryant ile ünlü Arjantinli futbolcu Messi’nin İstanbul’da biten macerasını izleyiciyle buluşturmuştu. Türkiye’de ve uluslararası platformlarda büyük yankı uyandıran reklam filmi,  Kobe ve Messi Moskova’dan, Pekin’e, Maldivler’den Cape Town’a dünyanın dört bir yayını keşfederlerken gittikleri yerlerden birbirlerine çektikleri selfie’leri göndermelerini konu alıyordu. Seyahat sonunda ise iki ünlü isim İstanbul’da biraraya geliyorlardı.

THY, ses getiren bu reklamıyla global markaların hazırlamış oldukları reklam filmlerini 137,471,078  kere izlenerek geride bıraktı. En çok izlenen reklam filmleri arasında 10. sırayı alan diğer Türk markası da Yalın – Keyfi Yolunda, Aşkı Sonunda reklamı ile Cornetto oldu. Youtube’nin listesinde en güzel yerleri alan iki markamız göğsümüzü kabarttı.  Bununla birlikte de Türk reklamcılık sektörünün giderek daha da başarılı çalışmalara imza attığını kanıtlamış oldu.

YouTube’un Cannes Leaderboard listesinde ilk sırada yer alan THY’nin ve Cornetto’nun reklam videolarını tekrar hatırlatmak gerekirse;

Turkish Airlines “Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout” (137,471,078 izlenme)

 

 

Cornetto Turkey “Yalın – Keyfi Yolunda, Aşkı Sonunda” (29,829,294 izlenme)